Salaca

Programma


1. Gunārs Zunda

2. Kārlis Rokpelnis

3. Zaiga Ivana

4. Jana Buliņa

5. Guna Daugule

6. Jānis Vidovskis

7. Edgars Grandāns

8. Valdis Kampuss

9. Dzintars Plūme

10. Druvis Ansons




Salaca

Priekšvēlēšanu programma


Mēs, vēlētāju apvienība "Salaca", uzskatām, ka Mazsalacas novada pamatvērtība ir novada iedzīvotāji un viņu intereses: kvalitatīva izglītības iegūšana, ienākumu gūšanas iespējas, lietderīga brīvā laika pavadīšana, kā arī plašs dažādu citu pakalpojumu klāsts.
Vēlētāju apvienības "Salaca" mērķis ir attīstīt spēcīgu, funkcionālu un attīstīties spējīgu pašvaldību Mazsalacas novadā, kas spēj piesaistīt nacionālo, Eiropas struktūrfondu un cita veida finansējumu, kā arī nodrošina kvalitatīvu un pieejamu likumā noteikto funkciju izpildi. 
Vēlētāju apvienības "Salaca" pašvaldības deputāti pēc novada izveidošanas vislielāko uzmanību pievērsa Eiropas struktūrfondu un cita veida finansējuma piesaistei mūsu pašvaldībai. Šajos 4 gados Mazsalacas novadā ir pabeigti 23 pašvaldības projekti par 4,6 miljoniem latu, tai skaitā piesaistītais finansējums ir 3,6 miljoni latu. 2010. gadā Mazsalacas novads pēc Eiropas struktūrfondu piesaistītā finansējuma uz vienu iedzīvotāju bija 5. vietā valstī. Lielākie pabeigtie novada pašvaldības projekti ir „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Mazsalacā”, „Mazsalacas pilsētas bibliotēkas rekonstrukcija”, Latvijas - Šveices sadarbības programmas projekts „Pašvaldību aktivitāšu īstenošana, lai nodrošinātu skolēnu pārvadāšanu un ar to saistītos atbalsta pasākumus”, „Mazsalacas novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūras modernizācija”, „Ūdensapgādes tīklu rekonstrukcija Ramatas pagasta Ramatas ciemā”, „Ūdenssaimniecības attīstība Mazsalacas novada Sēļu pagasta Sēļu ciemā”, „Mazsalacas novada Kultūras centra vienkāršotā rekonstrukcija” u.c. Vēlētāju apvienība "Salaca" uzskata, ka nacionālā, Eiropas struktūrfondu un cita veida finansējuma piesaiste ir galvenā novada pašvaldības attīstības iespēja.
Novada domei jāattīsta pakalpojumu ērta sasniedzamība vai alternatīvi risinājumi, ievērojot novada domes iespējas, kā arī iedzīvotāju un ieinteresēto pušu intereses.
Visās darbībās Mazsalacas novada pašvaldībai jāturpina ievērot novadu veidojošo pašvaldību un iedzīvotāju vienlīdzības princips.
Novada institūcijām jāpaplašina iespējas iedzīvotājiem un apvienībām, kas tos pārstāv, izteikt savu viedokli, kritiku un ierosinājumus atbilstošās novada darbības jomās.  
Mēs uzskatām, ka būtiskākais priekšnoteikums veiksmīgai informācijas apmaiņai starp iedzīvotājiem un novada domi ir katram novada iedzīvotājam pieejams pašvaldības informatīvais izdevums. Tāpēc jau pirmajos novada pašvaldības darbības mēnešos tika izveidota Mazsalacas Ziņu lapa, lai pilsētas iedzīvotājiem, tāpat kā pagastos, būtu informatīvs izdevums. Ar 2013. gadu tika uzsākts izdot vienoto pašvaldības informatīvo izdevums, lai visiem novada iedzīvotājiem pašvaldības informācija būtu pieejama vienādā apjomā. Pašvaldības informatīvā izdevuma, mājaslapas un cita veida komunikācijas attīstība ir svarīgs uzdevums turpmākajiem gadiem pašvaldībā.
Vēlētāju apvienība "Salaca" uzskata, ka tuvākajos gados novada domei jāveic šādi uzdevumi:
1) izglītībā:
- iedzīvotājiem noteikto tiesību nodrošināšana pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības iegūšanai, izmantojot visas iespējas saglabāt vidusskolu novadā un sākumskolu Ramatas pagastā;
- nodrošināt visiem vecākiem iespēju sūtīt bērnus pirmsskolas izglītības iestādēs;
- nodrošināt efektīvu,  racionālu un drošu skolēnu transporta sistēmu.
- attīstīt mūžizglītību, dažādu prasmju, iemaņu apgūšana, profesionālo izglītību.
2) pašvaldību teritoriju un mājokļu apsaimniekošanā:
 - turpināt ES finansiāli atbalstītos ūdenssaimniecības projektus pilsētā un pagastos; 
- efektīvāk izlietot ceļu uzturēšanas un labiekārtošanas līdzekļus.
 3) sociālajā sfērā :
- nodrošināt sociāli neaizsargāto iedzīvotāju sociālās aizsardzības pieejamību, uzlabot sociālo pakalpojumu klāstu;
- saglabāt medicīnas pakalpojumu pieejamību novadā.
4) ekonomiskā darbība:
- veicināt novada ražotāju iespējas realizēt produkciju uz vietas;
- veidot novada teritoriju pievilcīgu tūrismam.
5) kultūrā un sportā:
- palielināt kultūras iestāžu un pasākumu pieejamību iedzīvotājiem;
- attīstīt brīvā laika lietderīgas pavadīšanas iespējas, saglabājot pašdarbības kolektīvus, atbalstot dažādu sporta un kultūras interešu grupu darbību;
- tradicionālo pagastu, pilsētas kultūras un sporta pasākumu saglabāšana un attīstība, kopēju novada kultūras un sporta pasākumu tradīciju veidošana.
6) turpināt un attīstīt starptautisko sadarbību, īstenojot kopīgus projektus.