Zaļo un Zemnieku savienība

Programma


1. Arturs Dukulis

2. Armands Musts

3. Guntars Švolmanis

4. Modris Lazdekalns

5. Viola Aija Kaparšmite

6. Aleksandrs Mitrofanovs

7. Dace Sniķere-Kļitko

8. Juris Griščenko

9. Valdis Vīksna

10. Gunita Virka

11. Laima Kaņepe

12. Nikolajs Irtiševs

13. Sarmīte Svilāne

14. Jānis Strakša

15. Evita Bogdanova

16. Jānis Pūpols

17. Mareks Bērtiņš

18. Jānis Stankevičs




Zaļo un Zemnieku savienība

Priekšvēlēšanu programma


Novada pārvalde un sadarbība ar valsti

Novada dome atbild par to, cik labi vai slikti mēs Alūksnē un novadā dzīvojam. Jo gudrāk strādās galva, jo laimīgāki būs iedzīvotāji. Mēs nenākam mest pie malas labi iesākto. Apsolām, ka turpināsim visas labās ieceres, pareizi iesāktos projektus. Bet kam gan ķersimies klāt – augstprātībai, savtīgumam, korupcijai. 
Mums būs ilgtermiņa plāns, ko apspriedīsim ar novada iedzīvotājiem, un tikai tad sāksim to īstenot. Visiem būs redzams un saprotams budžets, tā sadales principi un skaidri noteikumi par finansējuma saņemšanas principiem. Būs arī kārtīgs kontroles mehānisms. 
Vēl vairāk – mēs negaidīsim, kamēr Eiropa vai Latvijas valdība mums piešķirs naudu attīstībai. Tas ir pašvaldības uzdevums – iet un pieprasīt, cīnīties par papildu finansējumu, lai būtu jauna infrastruktūra un jauni ēku siltināšanas projekti.
Uzskatām, ka, ņemot vērā iedzīvotāju vēlmes un vajadzības, ir nepieciešama novada pagastu pārvaldes struktūras reforma atbilstoši reālajai situācijai novadā.



Izglītība, kultūra, sociālie jautājumi

Nekas nav svarīgāks kā mūsu Alūksnes nākotne – mūsu bērni. Lai viņi augtu stipri, vajag labus pedagogus un labiekārtotus bērnudārzus, skolas ar mūsdienīgiem mācību līdzekļiem. Pašvaldībai te jānāk palīgā esošajam valsts finansējumam. 
Kad bērni pieaug, uzmanība nedrīkst atslābt. Mums jāseko līdzi viņu gaitām: kur turpina mācības, kur strādā, vai ir darbs, vai ir iespējas saturīgi pavadīt brīvo laiku. Pāri visam ¬– gribam, lai jaunie paliek Alūksnē.
Pašvaldības uzdevums ir rūpēties par tiem, kas ir maz aizsargāti, – par bērniem un veciem cilvēkiem. Organizēsim lietderīgāk bezdarbnieku nodarbināšanu, lai dodas palīgā pensionāriem pie smagākajiem mājas darbiem – vākt ražu, gatavot malku, ziemā tīrīt ceļus. Pārskatīsim no pašvaldības piešķiramo pabalstu sistēmu un lielāka uzmanība būs ģimenēm ar bērniem. 
Sava uzmanība būs kultūras dzīvei – jāsakārto Alūksnes kultūras nams, jārūpējas, lai ir finansējums pašdarbībai un iedzīvotāju radošajai iniciatīvai. 


Veselība, sports

Alūksnē ir jābūt slimnīcai un jābeidz spekulācijas ap to. Jārūpējas par ģimenes ārstu un to palīgu pieejamību – ar telpu remontiem, ar dienesta dzīvokļu piešķiršanu jaunajiem speciālistiem, ar transportu, lai iedzīvotāji vispār varētu nokļūt līdz ārstam vai otrādāk. 
Kas ir saslimuši, tie tiks ārstēti, bet kas veseli – tiem veselība ir jāsaglabā par katru cenu. Alūksne ir, agrāk bija slavena ar saviem sportistiem, un mēs rūpēsimies, lai šī tradīcija ietu tikai plašumā. Lielu uzmanību veltīsim tautas masu sportam. Pieaugušajiem saglabāt veselību, jaunajiem norūdīt miesu un audzināt garu – tā ir patiesā sporta vērtība. Mūsu jauniešiem ir vajadzīgs gan fiziskais spēks, gan spēcīga rakstura īpašības, un to var dot tikai sports. Tāpēc steidzami izbūvēsim sporta laukumus pie skolām, jau tagad zināms, ka katru gadu pie vienas skolas var atklāt jaunu sporta laukumu. Vajadzīgs ir baseins, un pašvaldībai, sadarbojoties ar uzņēmējiem, jārisina arī šis jautājums. 


Darbs, ekonomika

Kad naudas ir maz un problēmu daudz, ir jābūt divkārt uzmanīgiem. Par tērēšanu – dome konkursus organizēs likumā noteiktajā kārtībā, domājot tikai un vienīgi par iedzīvotāju vairākuma interesēm. Vairs nebūs tā, ka konkursā uzvarēs citu novadu vai citas valsts uzņēmumi, bet darbus reāli veiks mūsējie kā apakšuzņēmēji par grašiem. Alūksniešu maksātajai nodokļu naudai ir jāpaliek Alūksnē – paši varam savus ceļus remontēt, savus krūmus šķeldā pārstrādāt un ar to mājas kurināt! Būs darbs, algas, nodokļi valsts un domes kasē – Alūksnes ekonomikai ir jāatdzīvojas. 
Tūrisms ir Alūksnes lielā iespēja. Novada ārējā atpazīstamība ir domes atbildība. Te domei jāstrādā, mērķtiecīgi reklamējot novadu gan Latvijā, gan ārvalstīs. Rezultāts neizpaliks – būs interese, būs tūristi. 


Mājoklis, ceļi, drošība

Apkure, ūdens un kanalizācija, ielas un to apgaismojums, ceļi – šī ir īstā domes saimniecība. Lieki runāt, ka te ir nepieciešami uzlabojumi. Apkures rēķini iepriekšējā sezonā un Pils ielas situācija runā skaidru valodu. Viss ir nodzīvots, kā saka, līdz pēdējam kliņķim, tāpēc mēs solīsim tikai reālo. 
Novada saimnieciskā struktūra jāsakārto, jāveic revīzija par esošo, jānosaka prioritātes un pašreizējo iespēju robežās jāpanāk maksimāls efekts. Turklāt domājot par ilgtspēju, nevis vienas dienas vai sezonas risinājumu. Mājoklis, ielas, ceļš un transports – tās ir pamatvajadzības, kas jānodrošina, lai iedzīvotājs varētu teikt: „Es te dzīvoju, nevis veģetēju.” 
Vēl viena svarīga lieta – drošība. Būsim konkrētāki savos uzdevumos pašvaldības policijai, sakārtosim bēdīgi slaveno videokameru lietu. Lai katrs justos pilsētā ne tikai ērti, bet arī droši.